Our range of products include hot dip galvanized octagonal pole, lightig poles with double bracket and solar led street light poles.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Arm Type | Bracket Arm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Industrial Area |
| Surface Finish | Galvanized |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Height | 6 Meter |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 9 |
| Pole Height | 9 Meter |
| Height | 9 M |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Pole Type | Octagonal |
| Lowering System | Double |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Arm Type | Round |
| Application | High Mast Lighting |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Bottom Diameter | 130 mm |
| Top Diameter | 70 mm |
| Thickness | 3 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Tubular |
| Coating | GI coated |
| Arm Type | Bracket arm |
| Design Type | Modular |
Nitin Aggarwal (Proprietor)
Shree Engineering Company
Mohan Nagar, 253, INDL Area, Rajendra Nagar
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India