Offering you a complete choice of products which include high mast octagonal pole, 12.5m high mast street light pole, 25m high mast street light pole, 20m high mast l pole, 12 meter street light pole and high mast lighting pole.
₹ 59000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 16 |
| Height | 16 M |
| Top Across Flats | 150 |
| Bottom Across Flats | 360 |
| Material | Hot Dip Galvanized |
| Surface Finish | Galvanized |
| Usage/Application | Street |
| Brand | SEC |
| Diameter | 150/360/3mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Height | 12.5 m |
| Top Across Flats | 150 |
| Pole Shape | Octagonal |
| Bottom Across Flats | 310 |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Galvanized |
| Brand | SEC |
| Diameter | 76 mm |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 25 m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Fixed Headframe |
| Usage/Application | Highway |
| Application | Highway Junction |
| Surface Finish | Galvanized |
| Control Panel | Feeder Pillar |
| Material | GI |
| Diameter | Top dia-70 mm,bottom dia-155mm,thickness-3mm |
| Brand | SEC |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 20 m |
| Height | 20 |
| Pole Height | 20 |
| Number Of Fixtures | 8 Fixtures |
| Top Across Flats | 150 |
| Lowering System | Fixed Headframe |
| Bottom Across Flats | 410 |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Usage/Application | Highway |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Application | Highway Junction |
| Brand | SEC |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Top Diameter | 150 mm |
| Bottom Diameter | 410mm |
| Base Plate Thickness | 20 mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Pole Height | 12 m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Pole Shape | Octagonal |
| Lowering System | Fixed Headframe |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Arm Type | Ring |
| Application | Highway Junction |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Mounting Type | Foundation Bolt |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | GI |
| Application | Highway Junction |
| Control Panel | Feeder Pillar |
Nitin Aggarwal (Proprietor)
Shree Engineering Company
Mohan Nagar, 253, INDL Area, Rajendra Nagar
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India