Offering you a complete choice of products which include 12.5mtr solar high mast pole, 12 m, solar high mast lighting pole, 9m solar light octagonal pole and led high mast lighting pole.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Mast Height | 12 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Arm Type | No Arm |
| Lowering System | Fixed Headframe |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Feeder Pillar |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Mast Height | 10 |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Bottom Across Flats | 155 mm |
| Lowering System | manual |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Fixture Type | Solar Light |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Material | Galvaninzed Iron |
| Application | Highway Junction |
| Control Panel | Manual Control |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 155 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | No Arm |
| Mounting Type | Foundation Bolts |
| Door Opening | Single Door |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 9800 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 7m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | manual |
| Fixture Type | Solar Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Manual Control |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 12 m |
| Height | 12 Meter |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | motorrised System |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Hot Dip Galvanized |
| Brand | SEC |
| Diameter | Top Dia-150mm,Bottom Dia-310mm,Thicknes-3mm |
Nitin Aggarwal (Proprietor)
Shree Engineering Company
Mohan Nagar, 253, INDL Area, Rajendra Nagar
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India